Czy Janusz Chabior poradzi sobie na Please, Stand-up?

0

W ostatnim odcinku Śmiechoskopu, czyli audycji Arkadiusza Jaksy Jakszewicza w radio UWM FM pojawiło się kilku komików, w tym Tomek Kołecki. Niegdyś najmłodszy stand-uper w Polsce od lat jest zaangażowany w organizację trasy Please, Stand-up!, na której pojawiają się goście specjalni. W tym roku będzie nim Janusz Chabior.

Poprzedni goście Please, Stand-up!

Do tej pory swoich sił na trasie próbował donGURALesko, Czesław Mozil, O.S.T.R i KęKę. Prowadzący dopytywał, który z nich wypadł najlepiej.

Nie będzie chyba odkryciem stwierdzenie, że każda kolejna trasa jest coraz lepsza, więc najlepszy był nasz ostatni zawodnik – Pan KęKę. Bardzo się przyłożył, a wyszła z niego jedno cecha, która bardzo w tym pomaga, czyli to, że nie pije alkoholu i jest kompletnie trzeźwy. Było to dla nas sporą odmianą – odpowiedział Kołdżej.

– Mogę powiedzieć, że był wybór na aktualną trasę pomiędzy trzema głównymi kandydatami. Był to Paweł Domagała, Janusz Chabior i raper Kizo. Nie ukrywam, że byłem w #teamKizo, choć pewnie by to położył, bo widać, że nie umie się sprawnie wypowiadać. Chciałem jednak, żeby przyszło mnóstwo dzieciaków, to wtedy miałbym dobre występy – śmiał się stand-uper i dodał, że oczywiście żartuje.

Pierwszy aktor na trasie

Myślę, że doświadczenie aktorskie Janusza Chabiora przełoży się też na scenę stand-upową. Jeżeli tylko poradzi sobie z podaniem żartu, to jestem spokojny, że będzie miał super występ. Chyba wszyscy czekamy, co Chabior nam zaserwuje. To jednak ciekawostka, bo wszystkie trasy stand-upowe wyglądają tak samo, a tutaj jednak jest ten element zaskoczenia – zauważył Tomek.

Sam aktor w swoich social media napisał, że nie może doczekać się września i cieszy się, że będzie występować w tak mocnej ekipie.

Mamy jedno życie. Trzeba je przeżyć fajnie . Odważnie i z lekko przymrużonym okiem.

Kołecki zapytany przez Jaksę czy świeżo upieczony stand-uper sam pisze sobie teksty, wyjaśnił, że jeszcze nie zaczęli pracy nad materiałem, ale zawsze pomagają artyście z zewnątrz.

Jak Ty byś miał zostać aktorem, to trochę od siebie dasz, ale fajnie jakby pomogli Ci specjaliści. Także my trzymamy rękę na pulsie, pomagamy i doradzamy, ale im więcej wychodzi od zaproszonego gościa, tym lepiej. Od KęKę dużo wyszło i wyszło to tylko na plus.

Rafał Rutkowski przetarł szlaki

Prowadzący zauważył, że będzie to ciekawe doświadczenie, podobnie jak w przeszłości wejście na scenę Rafała Rutkowskiego, który wtedy znany był jedynie z produkcji filmowych. Nie brakowało wtedy głosów, że to jedynie aktor grający komika.

Rafał już się zajmuje tym bardzo długo. Pamiętam, że w jego początkach musiał przekroczyć dużą barierę nieufności jako aktor, który zaczyna robić stand-up. Udowodnił jednak, że jest super gościem, mega śmiesznym i dał radę. (…) To jest ciężkie, gdy całe życie jesteś aktorem, wcielasz się w role i nagle musisz wyjść na scenę i być sobą. Z perspektywy aktora to szaleństwo, tak po prostu wyjść na scenę i gadać do ludzi – stwierdził gość audycji.

Trasa Please, Stand-up 2022 zaczyna się na jesieni, a Janusz Chabior wraz ze stand-uperami odwiedzi od 8 września do 15 października 13 największych hal w Polsce. Bilety w cenie od 69 zł można kupić na stronie Biletomat.pl

O Please, Stand-up w Śmiechoskopie

Cały odcinek Śmiechoskopu z Tomkiem Kołeckim, Łukaszem Wolskim i Patrykiem Gosińskim trwa ok. 40 minut i znajdziecie poniżej.

Jak oceniasz ten artykuł?
0
1
0
0

Skomentuj