Grube Wióry nominowane do Bestsellerów Empiku 2020

0

Powieść Rafała Paczesia została nominowana do Bestsellerów Empiku 2020. Oznacza to, że Grube Wióry znalazły się w piątce najlepiej sprzedawanych pozycji w kategorii literatura piękna w salonach, sklepie online i aplikacji największego sprzedawcy książek w Polsce.

Stand-uper dostał nominację razem z noblistką Olgą Tokarczuk (Czuły Narrator), piosenkarką Katarzyną Nosowską (Powrót z Bambuko) pisarką powieści obyczajowych Magdą Knedler (Położna z Auschwitz) oraz nowozelandzką pisarką Heather Morris (Podróż Cilki). Jako jedyny z tego grona jest debiutującym autorem.

„Biorąc pod uwagę że „wióry” ujrzały światło dzienne dopiero w październiku 2020 – jestem dumny i szczęśliwy!” – napisał na swoim Facebooku Rafał.

Bestsellery Empiku od 1999 roku nagradzają twórców najpopularniejszych książek, płyt i filmów, których rocznie sprzedaje 40 mln egzemplarzy. Wręczenie nagród odbędzie się 9 lutego o godzinie 20:15. Wydarzenie transmitować będzie stacja TVN i jak zapewniają organizatorzy będzie to „empicka gala”. Faworytką wydaje się Katarzyna Nosowska, której Powrót z Bambuko widnieje w wielu innych księgarniach jako nr 1 sprzedaży. Piosenkarka wygrała już plebiscyt Empiku w 2018.

W grudniu Rafał odpowiadał na pytania czytelników, a nam udało się go zapytać czy Grube Wióry traktuje jako chęć oczyszczenia się z demonów przeszłości oraz dopytać o plany ekranizacji powieści.

Jak oceniasz ten artykuł?
0
0
0
0

Skomentuj