Jacek Stramik zapowiada kryształowy podcast (Śmiechoskop)

0

Jacek Stramik był gościem Śmiechoskopu prowadzonego przez warmińskiego stand-upera Arkadiusza “Jaksę” Jakszewicza na antenie Radio UWM FM. Gospodarz audycji zapytał rozmówcę o najbliższe plany, a Jacek podzielił się informacją o planowanych podcastach.

Szykujemy się w „kryształowym” składzie (Jasiek Borkowski, Darek Gadowski, Bartek Zalewski) do nagrywania audycji. Nie będę zdradzał koncepcji, bo jeszcze musimy ją doklepać. (…) Lubimy się i dobrze robić rzeczy z ludźmi, którzy się lubią. Przeprowadziliśmy ostatnio rozmowę, bo dawno nie widzieliśmy się na żywo i od razu narodził się nam taki pomysł. – zdradził stand-uper, dodając, że audycja nawiązywałaby do wspólnej trasy Kryształy Stand-up, choć oczywiście opierałaby się na rozmowach, a nie występowaniu bez publiczności.

Jacek wykluczył możliwość robienia podcastu przez video chat, bo choć jest to popularna forma w USA, to jednak opóźnienia sprawiają, że brakuje płynności w rozmowie.

Musimy się spotkać i nagrać to, będąc w jednym pomieszczeniu. Jeszcze jesteśmy w fazie dogadywania terminów, kiedy to nagrać, ale to kwestia tygodni.

Komik zapowiedział, że myśli również o samodzielnej audycji, w której omawiałby różne zagadnienia dotyczące kultury na wzór bloga Komik Out, który prowadził w latach 2015-2019.

– Chcę być jednocześnie krytykiem i artystą, a to jest ciężkie do połączenia. (…) Kiedyś prowadziłem bloga o stand-upie, gdzie jednocześnie starałem się być zabawny i krytyczny. Chciałbym coś takiego robić, ale to na razie tylko plany. Mój minus jest taki, że nie jestem dobrze ogarnięty sprzętowo, więc potrzebuję doradców.

W dalszej części rozmowy Jacek przyznał, że zastanawia się nad przeprowadzką do Berlina. Cała audycja trwa ok. 45 minut i podzielna jest na 4 części.


Część 1 – krótki wstęp Jaksy

Część 2 – o planowanym podcaście, audycji i felietonach

Część 3 – o przeprowadzce do Berlina i kolejnej książce

Część 4 – podsumowanie Jaksy

Jak oceniasz ten artykuł?
0
0
0
0

Skomentuj