Występ impro Kacpra Rucińskiego

0

Jak wiadomo, spora część stand-uperów wywodzi się z kabaretu lub równolegle poświęca czas obu tym formom komedii. Nie brakuje również znanych nazwisk, które mniej lub bardziej regularnie próbują swoich sił w impro, traktując je jako rozwijającą odskocznię od skrupulatnie przygotowanych monologów przed publicznością. Jedną z takich osób jest Kacper Ruciński, który w 2019 roku jeździł po Polsce z własnym spektaklem improwizowanym „W Trzech Osobach” z udziałem Wojciecha Tremiszewskiego i Jakuba Śliwińskiego.

Czym jest impro?

Na blogu Tomasza Biskupa można dowiedzieć się, że „impro jest swoistą alternatywą dla teatru i klasycznych, pisanych sztuk. Artyści wchodzą na scenę bez gotowego tekstu. Historie, postacie i dialogi powstają na oczach widzów i co ważniejsze, przy ich współudziale.”.

Stand-uper z Krakowa dodaje, że nurt ten rządzi się swoimi prawami, do których można zaliczyć między innymi powtarzające się formaty z wykorzystaniem rekwizytów. W takim właśnie spektaklu wziął udział niedawno Kacper Ruciński wraz ze swoją żoną Karoliną na zaproszenie Grupy AD HOC.

Kilka miesięcy wcześniej gościem tej samej grupy był również Abelard Giza.

Jak oceniasz ten artykuł?
0
0
0
0

Skomentuj