Abelard Giza: Rozkminiamy drugi sezon Muchy Leny (#69 Nagrałeś To?!)

0

W 69 odcinku podcastu stand-upera Gawła Feligi „Nagrałeś To?!” zagościł Abelard Giza. Komik z Pruszcza Gdańskiego opowiadał głównie o swoich najnowszych projektach, czyli dubbingu w Kajko i Kokosz, książce Zagłada i Czekoladki oraz słuchowisku Mucha Lena.

Geneza Muchy Leny

Okazuje się, że pomysł na Muchę Lenę powstał na wakacjach Abelarda i Wojtka Tremiszewskiego w sieprniu 2020. Komicy zastanawiali się, co mogliby wspólnie stworzyć do internetu z powodu dłużącej się pandemii. Doszli do wniosku, że skoro kiedyś wymyślanie głupot w Radio Gdańsk sprawiało im dużo frajdy, to teraz mogliby stworzyć coś równie szalonego i dobrze się przy tym bawić.

Cała idea słuchowiska powstała na wyjeździe na działkę. Zobaczyliśmy, że leci mucha, pszczoła i pomyśleliśmy, że może ten świat jest całkiem ciekawy – zdradził komik, który dodał, że scenariusz był pisany oddzielnie na wspólnym dokumencie online, a głosy nagrywali już w razem w profesjonalnym studio.

Zauroczył nas ten świat robaczków, który obserwowaliśmy na żywo. Widzieliśmy jak one są niewinne i mało kogo obchodzą. Widzisz łąkę, przejdziesz i pójdziesz, a dla nich to jest cały świat. Pomyśleliśmy, że to może być zabawne, jeżeli wstawimy tam tyle dramatów – dodał.

Bajka dla dorosłych

Prowadzący podcast zasugerował gościowi, że niektórzy mogą być zdziwieni, że Mucha Lena nie jest produkcją dla najmłodszych.

Zapowiada się jak bajka, szczególnie przez pierwsze 2-3 odcinki, gdy po prostu latają sobie komary i pszczoły. Gadają, czasem przeklną i tyle. Potem tematy, sceny i hasła pojawiają się takie raczej nie dla dzieci – wyjaśnił Giza, który celowo na okładce i w opisie słuchowiska oznaczył, że jest to format dla dorosłych.

Potem robi się trochę bardziej sensacyjnie. Te komary, które są tam trochę rozrabiakami, przejmują władzę nad łąką, a potem mają plan zawładnąć całym światem i ludzkością. Mucha musi ich powstrzymać. Oprócz sensacji i akcji jak z filmów szpiegowsko-wojennych, pojawiają się też sceny walk i seksu. Śpiewają punkowe kapele i heavy metalowe nawalone biedronki. Dużo jest takich rzeczy, które niekoniecznie są zjadliwe dla dzieciaków.

Twórca Muchy Leny przyznał, że jest zadowolony z wolności twórczej jaką daje mu tego typu projekt oraz dystrybucja na własnej stronie internetowej.

Jesteśmy tak zajarani, że zaraz siadamy i rozkminiamy drugi sezon – podsumował.

Cała rozmowa Abelarda Gizy z Gawłem Feligą w ramach 69 odcinka Nagrałeś To?! trwa ok. godzinę. Słuchowisko Mucha Lena znajdziecie na stronie abelardgiza.pl

Jak oceniasz ten artykuł?
0
3
0
0

Skomentuj