Adam Van Bendler prezentuje Animal Helper

0

Adam Van Bendler to nie tylko czołowy stand-uper w Polsce, ale również wielki miłośnik zwierząt. Przed laty dzielił występowanie na scenie z wolontariatem w schronisku, a w 2018 roku założył fundację. Psia Krew to przede wszystkim organizator meczów Raperzy vs Komicy i Charytatywnej Gali Stand-upu, dzięki którym zdobywa środki na pomoc nie tylko psom, ale również dla innych zwierząt ze schronisk i placówek w całym kraju. Teraz organizacja wystartowała z nowym, niezwykle potrzebnym projektem.

Animal Helper to aplikacja, która ma zrewolucjonizować ratowanie zwierząt w całej Polsce. Osoby działające na rzecz fundacji zauważyły, że gdy spotykamy bezpańskiego zwierzaka, jesteśmy świadkami ich złego traktowania czy wypadków, w którym biorą udział, często nie wiemy jak i kogo o tym poinformować. Animal Helper powstał, żeby pominąć te dylematy i zaoszczędzić cenny czas. Intuicyjny interfejs pozwala zgłosić zdarzenie kilkoma kliknięciami, a dalej aplikacja zadba już o właściwy przepływ informacji.

Niestety koszt zbudowania samej aplikacji przez profesjonalną firmę programistyczną nie należy do niskich, bowiem potrzeba 105 tysięcy złotych. Do tej pory udało się zebrać kilkanaście procent z tej kwoty, a zbiórkę na stronie zrzutka.pl wsparło ponad 400 osób. Zachęcamy, aby dołączyć do tego grona i udostępnić link swoim znajomym!

Adam Van Bendler o Animal Helper

„Animal Helper ma wskazać zakres możliwości w oparciu o konkretne zdarzenie. Czym innym będzie wezwanie weterynarza do wypadku drogowego, a czym innym policji w sprawie głodzonego psa czy konia. To samo ma się tyczyć systemu lokalizacji GPS. Jeśli widzimy potrąconego czworonoga pod Zgierzem, to nie będziemy musieli szukać gorączkowo pierwszej lepszej lecznicy w googlach i tam dzwonić po omacku, tylko system oznaczy nas na mapie i wskaże, którą najbliższą lecznicę wybrać, by zwierzak jak najszybciej otrzymał pomoc.” – mówi Adam Van Bendler w rozmowie z Exu Magazine oraz dodaje, że fundacja ma w planach uruchomienie dwudziestoczterogodzinnej centrali zgłoszeń.

„Nie wszyscy zdają sobie sprawę z możliwości charytatywnych organizacji pozarządowych, które w takich sytuacjach często reagują szybciej niż każdy inny organ. Dodatkowo dzięki Animal Helper zyskamy też błyskawiczny dostęp do usług i porad. Przydadzą nam się one zwłaszcza w przypadku, gdy nasze zwierzę zachoruje lub będzie wymagało opieki. Dzięki nowoczesnym metodom obiegu informacji, korzystając ze zdobyczy technologii, powiadomione służby natychmiast do nas dotrą.” – wyjaśnia gdyński stand-uper.

Całą rozmowę z Adama Van Bendlera z Damianem Halikiem na temat działań fundacji i godzenia ich z występowaniem na scenie, znajdziecie na stronie Exu Magazine pod tym linkiem.

Jak oceniasz ten artykuł?
0
5
0
0

Skomentuj