Czy to koniec Michała Kempy jako stand-upera?

0

6 października 2020 roku w warszawskim klubie Stodoła zakończyła się 10. Wielka Trasa Stand-up Polska. To właśnie wtedy, czyli blisko 2 lata temu Michał Kempa po raz ostatni pojawił się na scenie w roli stand-upera.

Próżno też szukać na YouTube nagrania z materiału przygotowanego przez Kempę na jubileuszowy projekt. Znaleźć można natomiast film z poprzedniej trasy, gdzie komik rozważał wybuch III Wojny Światowej. Występ zebrał świetne recenzje i 1,4 mln wyświetleń, co okazało się jednym z dwóch najlepszych wyników wśród występujących na 9. Wielkiej Trasie Stand-up Polska.

Z pewnością fani chcieliby oglądać kolejne występy stand-upowe Kempy, ale niestety jego kalendarz zaplanowanych występów świeci pustkami. Nie oznacza to oczywiście, że 34-latek zniknął fanom z radaru. Jest go wręcz jeszcze więcej w przestrzeni publicznej niż wcześniej. Gdzie mogliśmy zobaczyć Michała przez ostatnie 2 lata?

Michał Kempa w TVN

Od 2016 roku stand-uper z Bielska-Białej jest jednym ze stałych komentatorów Szkła Kontaktowego w TVN24, a widzowie szczególnie lubią widzieć go w duecie z innym członkiem Stand-up Polska – Wojtkiem Fiedorczukiem. W innej parze, bo z Marcinem Prokopem był w 2021 gospodarzem programu Mam Talent w TVN i w tej roli sprawdził się na tyle dobrze, że właśnie rozpoczął prace nad jesienną edycją. Gościnnie Kempa pojawiał się też w innych programach stacji. Wziął udział w odcinku Milionerów i odwiedzał studio Dzień Dobry TVN.

Michał Kempa w Dzień Dobry TVN

Michał Kempa w Canal+

Duet Kempa – Fiedorczuk mogliśmy oglądać również od 2020 roku w Canal+ w programie Skanalizowani, gdzie prowadzili dość krępujące wywiady z aktorami. Solowo został także twarzą stacji i brał udział w kampanii reklamowej, w której promował nową ofertę telewizji przez internet.

Michał Kempa w Eurosport

TVN, TVN24 i Canal+ to nie jedyne stacje telewizyjne związane z komikiem. Kempa to amatorski kolarz i zapalony kibic tej dyscypliny, co dostrzegł Eurosport. We wrześniu zadebiutował w roli komentatora podczas La Vuelta a Espana 2021. Na Facebooku sportowej stacji cyklicznie podsumowuje wydarzenia ze świata kolarstwa, a na YouTube regularnie mierzy się na rowerze z zawodowcami.

Michał Kempa w Player.pl

Michał Kempa od maja 2022 jest także twarzą Player.pl i wspólnie z aktorką „Klubu Komediowego”, Kingą Kosik-Burzyńską wziął udział w kampanii promującą nową ofertę, m.in. kolejny sezon Hotelu Paradise. Na platformie znajdziemy również show MałySHOWmania, który powstał z okazji 20-lecia fenomenu Adama Małysza, a prowadzącym formatu zrealizowanego we współpracy z marką Red Bull został bohater artykułu.

Michał Kempa w Newonce

Stand-upera możemy zobaczyć w wielu programach telewizyjnych, ale także usłyszeć w radio. W marcu 2020 dołączył do ekipy prowadzącej poranny show „Bolesne Poranki” w Newonce. 2 lata później powrócił do radia, żeby razem z Bartkiem Czarkowskim poprowadzić program o zmianach na rynku pracy. Co ciekawe, w redakcji Newonce spotkał swojego kolegę ze Stand-up Polska – Maćka Buchwalda.

Michał Kempa i współpraca z markami

Myślicie, że to koniec wyliczanki? Otóż przez ostatnie 2 lata komik wspólnie z Piotrkiem Szumowskim nagrał 2 sezony Dobrych Novin, czyli programu marki piwa Zatecky. Kempa reklamuje również mocny alkohol – w sierpniu 2022 został ambasadorem whisky Chivas Regal. W zeszłym roku wcielił się w rolę prezentera Fest News i cyklicznie zapraszam na Fest Festival. W lipcu 2022 został nowym prowadzącym „Z Prędkością Wyobraźni”, czyli programu marki NVIDIA GeForce Polska. We wrześniu 2021 we współpracy z Lay’s zorganizował Event Pełen Uśmiechu – spektakl orbitujący wokół tematyki szczęścia.

Wielka Trasa Stand-up Polska 2022

Na jesieni 2022 Stand-up Polska wyruszy w kolejną Wielką Trasę. Czy zobaczymy na niej Michała Kempę? Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe projekty komika, wydaje się to niestety mało prawdopodobne.

Jak oceniasz ten artykuł?
1
3
0
3

Skomentuj