Maciej Buchwald nagrodzony za teledysk roku w polskim hip-hopie

0

Fani stand-upu kojarzą Macieja Buchwalda przede wszystkim z występów na Wielkich Trasach Stand-up Polska i roastów na YouTube. Mniej widzów wie, że 35-latek jest człowiekiem wielu talentów. Występuje w Teatrze Improwizowanym Klancyk, prowadzi audycje w radiu Newonce, jest reżyserem filmowym, a w ostatnim czasie odnosi także sukcesy w reżyserowaniu teledysków.

Na swoim koncie ma zrealizowane video m.in. dla Krzysztofa Zalewskiego, Tomasz Makowieckiego i Pustek oraz raperów: O.S.T.R., Szczyla, Okiego czy Belmondziaka. Największy rozgłos dał mu jednak teledysk Maty – Patoreakcja, który na YouTube ma ponad 75 mln wyświetleń, a towarzyszą mu liczne zachwyty nad jakością.

Pozytywne komentarze przeniosły się też na branżowe nagrody. W kwietniu Patoreakcja została ogłoszona Teledyskiem Roku na gali Popkillery 2022, a w miniony weekend zdobyła Video Roku na Lech Polish Hip-Hop Music Awards 2022. Maciej Buchwald odebrał statuetkę osobiście w Płocku i wygrał w ten sposób z innymi nominowanymi teledyskami Maty, Sokoła czy Quebonafide.

Najdroższy teledysk w historii?

Komik ze Stand-up Polska pojawił się niedawno na kanale Zmyśli, gdzie opowiadał o kulisach powstania video do Patoreakcji.

Ten teledysk był bardzo dużym wyzwaniem, a jednocześnie ryzykowną propozycją. Mógł się nie udać, a oczekiwanie ze strony Maty i wytwórni były duże. To miało być wow i zaistnieć bardzo szeroko. Video miało wyglądać jak najdroższy teledysk w historii. Musiało się w nim dużo dziać i miało to rozwalić ludziom banie. Nigdy natomiast nie wiadomo, jak będzie z viralowatością i czy coś zażre – tłumaczył stand-uper i cieszył się, że ostatecznie misja została wykonana z powodzeniem.

Buchwald przyznaje, że dzięki współpracy z Matą zaistniał w świadomości wielu twórców. Choć miał już inne video w portfolio, to nie miały aż tak wielkich zasięgów, przez co w pewnym sensie był niedoceniany.

Zmieniło się moje myślenie i zaufanie do samego siebie w kwestii cenienia się. Przez lata robiłem teledyski do portfolio dla funu. Zarzynałem się i zbierałem ludzi, którzy pracowaliby za darmo lub półdarmo. W końcu pomyślałem sobie – dlaczego? Teledyski są reklamą twórczości artystów, którzy na tym zarabiają, więc dlaczego my mamy pracować za darmo? Może po prostu musiałem zrozumieć, że mogę otrzymywać normalne wynagrodzenie za swoją pracę. Po takim sukcesie łatwiej mi stawiać warunki – podsumował.

Gratulujemy!

Zobacz zwycięski teledysk:


Zobacz inne teledyski Macieja Buchwalda

OKI- Jakie to Uczucie?

Szczyl feat. Pezet – Fenomenalny

Belmondawg – Followup feat. Dizkret

OKI – Jeżyk!

Jak oceniasz ten artykuł?
0
1
1
0

Skomentuj