Młody stand-uper próbuje popełnić samobójstwo, czyli serial Mental

0

27 stycznia w serwisie Polsat Box Go swoja premierę miał serial Mental, komediodramat opowiadający o losach kilku nastoletnich bohaterów z problemami psychicznymi. Jednym z nich jest Wiktor Liwandowski, który uroił sobie, że jest najlepszym komikiem na świecie, tylko jeszcze nikt go nie odkrył. W rzeczywistości to jego sposób na pozbycie się tchórzliwych myśli samobójczych.

Pierwszy odcinek rozpoczyna się sceną w klubie komediowym, w którym ze stand-upem występuje Maciej Buchwald. Po opowiedzeniu ostatniego żartu zapowiada na scenę Wiktora. Początkującemu stand-uperowi nie idzie najlepiej, a „kabarecik” przerywa mu człowiek, który domaga się zwrotu pieniędzy pożyczonych przez nastolatka.

W kolejnej scenie wierzyciele dobijają się chłopakowi do mieszkania, przez co główny bohater chce popełnić samobójstwo poprzez łyknięcie całej fiolki leków. Ostatecznie mu się to nie udaje i trafia do szpitala psychiatrycznego, gdzie toczy się już głównie akcja przez pozostałe 7 odcinków. Jak czytamy w opisie, serial jest inspirowany prawdziwy wydarzeniami. Hm…

Zobacz scenę ze stand-upem:

Ten serial pod lekkością i poczuciem humoru kryje dużo emocji i prawdy. Chcieliśmy stworzyć coś, co będzie uświadamiało ludzi i pokazywało, że dyskusja na ten temat jest potrzebna. Każdy z nas może się zderzyć z problemami zdrowia psychicznego – powiedziała w rozmowie z Wirtualnymi Mediami Sandra Drzymalska, jego z aktorek występujących w filmie u boku m.in. Janusza Chabiora.

Producenci dodają, że temat depresji i problemów psychicznych wciąż nie jest traktowany z należytą uwagą, stąd pierwszy serial na ten temat. Każdy z odcinków kończy się podaniem numerów telefonów zaufania, jeśli widzowie znają podobne problemy. Cały sezon można obejrzeć za darmo po zarejestrowaniu na platformie Polsat Box.

Przypomnijmy, że w 2020 roku motyw stand-upu pojawił się w Na Wspólnej, natomiast niedawno w serialu Planeta Singli wystąpił Łukasz Lotek Lodkowski.

Jak oceniasz ten artykuł?
0
1
1
0

Skomentuj