Antoni Syrek-Dąbrowski: Krzysiek Unrug był genialnym stand-uperem. Szkoda.

0

Alex Niebierzgowski to komik, radiowiec, lektor, organizator wydarzeń kulturalnych oraz gospodarz imprez komediowych na ziemi lubuskiej. Podczas ostatniego lockdownu wystartował z własnym podcastem “Ale(x) o czym ty mówisz?”, do którego na rozmowę zaprasza ciekawe osoby ze świata muzyki i telewizji ale także komików. W drugim odcinku pojawił się Bartosz Gajda, w trzecim Karol Kopiec, a teraz Antoni Syrek-Dąbrowski.


Czy pamiętasz kogoś z początków Waszej grupy, kto już nie występuje, a miał ogromny potencjał?
Krzysiek Unrug. Ewidentnie. On był najgenialniejszym stand-uperem ze wszystkich, jacy byli w pierwszej fali, jeżeli nie jednym z najgenialniejszych w ogóle w Polsce. Niestety nie chciał do końca tego robić, a ciężko znosił występy. Element odporności psychicznej jest bardzo ważny. Jak coś Ci nie wychodzi albo ludzie są wkurzający, to trzeba być odpornym. Krzysiek był genialnym personatorem, udawał głosy, miał super spostrzeżenia i unikalną perspektywę, bo byłem gejem, ale nie wstydzącym się. Niestety stwierdził, że woli robić rzeczy dla niego łatwiejsze i przyjemniejsze, więc poszedł w aktorstwo i lektorkę. Radzi sobie świetnie. Szkoda. Żałuje, że Unrug nie działa dalej.

Kiedyś wspomniałeś, że życzyłbyś sobie, żeby scena stand-upowa stała się ciekawsza. Było więcej kobiet czy alternatywnych komików. Powiedziałeś to kilka lat temu. Myślisz, od tego czasu się to zmieniło?
Na maksa, choć jeszcze nie jest zróżnicowana scena, tak jakbym chciał. Jak teraz chodzę na open majki, to widzę kolejki ludzi, którzy pchają się na scenę. Trzeba pisać 2-3 tygodnie wcześniej, żeby dostać miejsce. Dziewczyn jak na standardy stand-upowe też zrobiło się dużo, bo 5-6. Ruszyło to do przodu i będzie coraz więcej alternatywnych komików. Jest na to przestrzeń. Jest Piotr Popek, Cezary Ponttefski i wielu innych, młodych komików w swoich miastach, których nawet nie widziałem, bo jest już ich tylu. Jeszcze 3 lata temu byłem w stanie wymienić z nazwiska wszystkich. Teraz nie ogarniam przynajmniej połowy.

Całość blisko godzinnej rozmowy znajdziecie na kanale YouTube Alexa Niebrzegowskiego.

Krzysztof Unrug Stand-up

Jak oceniasz ten artykuł?
0
3
0
0

Skomentuj