TOP 10 artykułów w 2020 roku na Standupedia.pl

0

Dobiega końca rok 2020, który choć mocno pokrzyżował występy na żywo w polskim stand-upie, to mimo wszystko obfitował w wiele ciekawych wydarzeń w internecie. Najlepiej świadczy o tym fakt, że przez ostatnie 12 miesięcy zamieściliśmy na stronie 525 artykułów, które wyświetlone zostały blisko 1,9 mln razy. Które z nich wzbudziły Wasze największe zainteresowanie?


10. Polscy stand-uperzy pomagają urządzać mieszkania

Na początku czerwca fundacja Atalaya wystartowała z pomocą dla domów dziecka, w której udział wziął m.in. Abelard Giza, Łukasz Lotek Lodkowski, Kacper Ruciński, Adam Van Bendler czy Piotrek Szumowski. Dzięki kilkuminutowemu klipowi ze stand-uperami, informacja o zbiórce była chętnie udostępniania dalej, a jej finansowy cel został kilkukrotnie przekroczony i to w ekspresowym tempie. Na naszej stronie wideo zostało odtworzone 31 741 razy.

9. Rafał Pacześ oprowadza Eska TV po kamienicy, Komediowej, Łodzi i Zgierzu

Również w czerwcu Rafał Pacześ pojawił się w programie Miejska Lista na antenie Eska TV. Stand-uper pokazał swoją rodziną Łódź – miejsce najlepszych spotkań na mieście, pomalowaną klatkę w słynnej kamienicy, restaurację Komediowa na Piotrkowskiej czy nieco obciachowe pałace w Zgierzu. Wycieczka ta została przez Was odtworzona 32 188 razy.

8. Kulisy Pacześ Show i platforma WOW

Całkiem niedawno, bo 19 grudnia informowaliśmy, że lada moment startuje platforma WOW, na której będzie można oglądać autorskie programy Rafała Paczesia. Podzieliliśmy się z Wami naszymi zdjęciami z nagrywania Pacześ Show, ujawniliśmy kto stoi za platformą i cytowaliśmy przemyślenia stand-upera z prowadzenia własnego programu. W nieco ponad tydzień przeczytaliście ten artykuł 35 569 razy.

7. Wystartowała platforma WOW

Kilka dni później, bo 22 grudnia zamieściliśmy na stronie nasze wrażenia z pierwszego odcinka Pacześ Show, Czarnej Wołgi oraz innych programów w ofercie WOW. Zebraliśmy też wszystkie niedogodności techniczne, jakie zauważyliśmy przy działaniu platformy. Przez kilka dni nasz tekst został przeczytany 40 560 razy.

6. Łukasz “Lotek” Lodkowski i jego Drunk History

W kwietniu 2020 poinformowaliśmy, że na Comedy Central pojawił się Lotek w programie Drunk History. Stand-uper po wypiciu 10 drinków z whisky, wcielił się w rolę narratora do wyświetlanych inscenizacji. Jego interpretacje dojścia do wiary przez Mieszka I zobaczyliście 46 397 razy. Liczymy, że kolejne dubbingi Lotka obejrzymy w odcinkach Pacześ Show.

5. Rafał Pacześ – Zoba Co Jes

Był 1 kwietnia, gdy poinformowaliśmy, że Rafał Pacześ udostępnił długo wyczekiwany program Zoba Co Jes. Chwilę później zaczęliście informować, że film zacina się po kilku sekundach i nie chce się załadować. Był to oczywiście nasz primaaprilisowy żart, za który chcieliście nas ukamieniować. 🙂 Kręcące się w nieskończoność kółko obserwowano 55 259 razy. Kilka dni później na osłodę Pacześ wrzucił do sieci swoje nagranie z Bang 2.

4. Restauracja Komediowa Rafała Paczesia: zdjęcia, menu i nasze wrażenia

W grudniu zeszłego roku pojawiliśmy się w Komediowej, aby na własne oczy przekonać się jak prezentuje się nowo otwarta restauracja Rafała Paczesia. Zrobiliśmy zdjęcia wystroju lokalu, opisaliśmy menu i podzieliliśmy się wrażeniami z kosztowania Grubego Kotleta, piwa Gruby Wiór czy drinka Emirates. Nasza relacja okazała się pomocna, bo do tej pory wzbudziła zainteresowanie 58 320 razy.

3. Rafał Pacześ komentuje twórczość Mateusza Sochy

„W mojej ocenie każdy człowiek, który chodzi na występy M.S. wspiera kogoś kto żeruje na cudzej własności – w tym wypadku intelektualnej.” – napisał na swoim Facebooku w kwietniu Rafał Pacześ. Stand-uper z Łodzi oznajmił, że jako jedyny ze środowiska głośno mówi o procederze, który uskutecznia Mateusz Socha. Był to fragment riposty Rafała na komentarz, który chwilę wcześniej opublikował Mateusz. Słowa Paczesia za pośrednictwem naszej strony były przeczytane 66 112 razy.

2. Rafał Pacześ rezygnuje z YouTube

W październiku Rafał Pacześ promował swoje Grube Wióry na Wirtualnych Targach Książki. Pod koniec wywiadu organizowanego przez Empik wypalił, że kończy współpracę z YouTube ze względu na wprowadzaną cenzurę i ograniczane zasięgi filmów. Stand-uper dodał, że Czarna Wołga i Pacześ Show będą zamieszczane na platformie WOW, a program Zoba Co Jes pojawi się również gdzieś indziej. Wiadomość ta odbiła się szerokim echem i na naszej stronie została przeczytana 94 039 razy.

1. Mateusz Socha: Nie mogę dłużej pozostać obojętny na zaczepki Rafała Paczesia

Najpopularniejszym artykułem w 2020 na Standupedia.pl, bo wyświetlonym 132 830 razy było przytoczenie wymiany zdań pomiędzy Rafałem Paczesiem, a Mateuszem Sochą, do jakiej doszło na Instagramie, gdy ten pierwszy zarzucił drugiemu zakładanie czarnej koszuli i kradzież żartów. Socha stwierdził, że nie może być dłużej obojętny na powracające zaczepki i na swoim Facebooku postanowił nagłośnić ten temat. Na odpowiedź Paczesia długo nie trzeba było czekać i tak oto doszło do publicznej przepychanki słownej między dwoma skonfliktowanymi komikami.

Jak oceniasz ten artykuł?
0
2
1
0

Skomentuj